avyaktmurlis
Kolejna witryna oparta na WordPressie
Gratulacje i pożegnanie

Dzisiaj BapDada, Dobroczyńca Świata, widzi wszystkie dzieci z całego świata osobiście przed sobą. Wszystkie dzieci potęgą swojego pamiętania dotarły do Madhubanu w swoich subtelnych formach. Każde dziecko ma czystą myśl, aby świętować spotkanie. BapDada jest bardzo zadowolony widząc wszystkie dzieci, ponieważ On zna specjalność każdego dziecka. Każde dziecko gra swoją własną szczególną rolę na podstawie tej specjalności. Nowością brahmińskich dusz i brahmińskiej rodziny jest to, że ani jedna brahmińska dusza nie jest zwyczajna ani bez specjalności. Wszyscy brahminowie mają wyjątkowe, unikalne narodziny, a zatem są unikalni, wyjątkowi. Dlatego wy wszyscy jesteście wyjątkowi, tzn. z powodu takiej lub innej specjalności wszyscy jesteście specjalnymi duszami. Macie wyjątkowość swojej specjalności. Dzieci, wy wszystkie jesteście specjalnymi duszami, dlatego BapDada jest dumny z was. W taki sam sposób, czy ty uważasz siebie za upojonego swoimi niezwykłymi, unikalnymi narodzinami, swoją wyjątkowością, swoją duchowością i tym, że jesteś tak jak Ojciec wszechmocnym autorytetem? To upojenie jest takie, że kończy ze wszystkimi rodzajami słabości. Dlatego główną metodą na pożegnanie wszystkich słabości na zawsze jest gratulowanie, sobie i wszystkim, specjalnej roli bycia specjalną, zbieżno-wieczną duszą. Co robicie, gdy jest specjalny dzień lub gdy ktoś kończy specjalne zadanie? Gratulujecie tej osobie, prawda? Gratulujecie sobie nawzajem. Każdy dzień zbieżnego wieku jest specjalnym dniem w całym cyklu, a wy jesteście specjalnymi aktorami specjalnego wieku. Dlatego każdy wasz czyn, czyn specjalnych dusz, jest wyjątkowy, tzn. każdy czyn jest specjalny. Dlatego stale gratulujcie innym, a także gratulujcie sobie. Gdy będziecie gratulować, automatycznie będziecie żegnać. Zatem pamiętajcie esencję tego sezonu podwójnych cudzoziemców jako „Stałe pożegnanie poprzez gratulowanie”. Przyszliście tutaj specjalnie, aby pożegnać i aby świętować. Dlatego stale pamiętajcie dwa słowa „pożegnanie” i „gratulacje”. Wy już pożegnaliście! Przybyć do lądu błogosławieństw oznacza pożegnać słabości na zawsze. Spaliliście postać Rawana, ale potomstwo Rawana przychodzi, aby wziąć swoje prawo. W waszym fizycznym świecie, gdy umiera ktoś, kto ma dużo posiadłości, wszyscy jego dawno zagubieni krewni pojawiają się zewsząd. W taki sam sposób, wy zabijacie Rawana, ale czasami stajecie się słabi w niszczeniu jego potomstwa, które przychodzi, aby wziąć swoje prawo. Ślady żądzy, gniewu, chciwości, przywiązania i ego sprawiają, że należycie do nich w grubej formie, w bardzo królewski sposób. Na przykład ślad chciwości przybiera formę potrzeby. Oni mówią: „Ja nie mam chciwości, ale wszystkiego potrzebuję”. Jednak są granice czyichś potrzeb. Jeśli czyjeś potrzeby stają się nieograniczone, wtedy staje się to śladem chciwości.

W taki sam sposób nie ma występku żądzy, dusza żyje w celibacie, ale może być specjalna służalczość wobec jakiejś wybranej duszy i to jest królewska forma miłości. Jednak ta specjalna miłość oznacza ślad żądzy. Miłość sama w sobie jest w porządku, ale cokolwiek jest dodatkowego, specjalnego, to jest ślad żądzy.

Podobnie, pokonaliście gniew, ale gdy widzisz jakąś szczególną sanskarę jakiejś duszy, sam schodzisz w dół ze swojego stanu bycia uosobieniem wiedzy i próbujesz odsunąć się od tej duszy. Tak się dzieje, ponieważ twój stan zmienia się, gdy widzisz tę duszę lub wchodzisz w kontakt z nią. Próba odsunięcia się od kogoś widząc jego naturę jest formą niechęci, a to jest także oznaka gniewu. Tak jak trzymasz się z daleka od ognia gniewu, aby nie być spalonym, w taki sam sposób to subtelne nielubienie, które sprawia, że się odsuwasz, jest także jak ślad ognia gniewu. Królewskie słowa, które są wówczas używane to: „Zamiast zepsuć swój stan, lepiej będzie dla mnie, gdy się odsunę”. Bycie niezależnym jest jedną rzeczą, ale odsunięcie się jest czymś innym. Właściwe jest bycie kochającym i niezależnym. Subtelna oznaka niechęci, uczucie „Ta osoba jest taka, ona nigdy się nie zmieni” jest przeklinaniem tej duszy w subtelny sposób na zawsze. Pozostań bezpieczny, ale nie dawaj tej duszy ostatecznego świadectwa. W taki sam sposób, widząc specjalność każdego, mając dobre życzenia i czyste uczucia dla wszystkich dusz, pożegnaj te ślady słabości. Nie pozwól, aby odeszły twoje wzniosłe, dobre życzenia i czyste uczucia. Próbując chronić siebie nie sprawiaj, że inne dusze upadają. Nie lubić kogoś to spowodować upadek tej duszy. To nie jest specjalność brahminów, by chronić siebie poprzez sprawienie upadku innych. Chroń siebie, a także innych. To jest znane jako bycie specjalnym i widzenie specjalności. W miarę jak idziecie naprzód, te małe rzeczy przybierają dwie formy. Jedną jest beznadziejność, a drugą jest niedbałość. Dlatego teraz, aby pożegnać wszystkie ślady Rawana na zawsze, pożegnaj te dwie formy i stale zauważaj w sobie specjalności dane ci przez Ojca. Nie uważaj, że jest to twoja specjalność, ale specjalność dana ci przez Ojca. Jeśli uważasz, że jest to twoja specjalność, rozwiniesz w sobie oznaki arogancji. „Dlaczego moja specjalność nie została użyta?” „Oni w ogóle nie znają mojej specjalności!” Skąd pojawiło się słowo „moje”? Specjalnym prezentem tego specjalnego życia jest posiadanie specjalności. Dawca Życia dał ci ten prezent. Skąd pojawiło się „moje”? „Moja specjalność”, „moja natura”, „moje serce mówi!” Albo „moje serce czuje”. To nie jest „moje”, ale jest to forma zmartwienia. Wy wszyscy mówicie „zmartwienie, pośpiech i bycie ostrym (przykrym)” („worry, hurry and curry”). Czy rozumiecie? Skończ z tym śladem słabości i stale zauważaj specjalności, które sam masz oraz te, które inni mają, które zostały dane przez Ojca. To oznacza stałe gratulowanie sobie i innym. Czy zrozumieliście wszystkie oznaki? A więc co jest śladem przywiązania? Czy nie staliście się jeszcze niszczycielami przywiązania? Aćća.

Królewską formą przywiązania jest to, że lubisz niektórych ludzi i rzeczy. „Ja to lubię. Nie mam przywiązania, ale to lubię.” Jeśli lubisz ludzi i rzeczy, to powinieneś lubić każdego i wszystko. Powinieneś lubić jednakowo ubrania z łatami, jak i piękne ubrania. Powinieneś lubić 36 różnych potraw, a także lubić suche czapati i melasę. Powinieneś lubić wszystko i każdego. Nie powinno być tak, że lubisz niektórych ludzi bardziej niż innych, albo że lubisz niektóre rzeczy bardziej niż inne. Nie używaj niczego z takim zrozumieniem. Jeśli coś jest lekarstwem, zażywaj to jako lekarstwo. Nie jedz tego dlatego, że bardzo to lubisz. Lubić coś oznacza mieć pociąg do tego. Jest to ślad przywiązania. Jedz, pij i bądź wesoły, ale pożegnaj wszystkie ślady słabości. Stań się niezależny i kochający doświadczając wszystkiego. Czy rozumiecie?

Wszystkie rodzaje udogodnień dla wszystkich rodzajów osiągnięć zostały stworzone i są w skarbcu BapDady. Jedz bardzo dużo, ale jedz z Ojcem, nie jedz sam! Jedząc z Ojcem i rozkoszując się obecnością Ojca przy tobie, będziesz automatycznie stale znajdować się w obrębie linii (śrimatu) i w chacie, która jest wolna od cierpienia, gdzie żaden ślad Rawana nie może wejść. Jedz, pij i bądź wesoły, ale rób wszystko pozostając w obrębie linii i z Ojcem. Wtedy nic dla ciebie nie będzie trudne. Będziesz doświadczać wszystkiego jako zabawy. Czy rozumiecie, co macie robić? Stale zabawiajcie siebie. Aćća.

Czy podwójni cudzoziemcy zrozumieli sposób, w jaki mają zabawiać siebie stale? To nie jest dla was trudne, prawda? Bądźcie z Ojcem i nic nie będzie trudne. Będziecie doświadczać każdej chwili jako zabawiającej. Stale, w każdej sekundzie, będą słowa gratulacji dla siebie i dla innych. Zatem powrócicie stąd po pożegnaniu, prawda? Nie weźmiecie niczego z powrotem ze sobą, prawda? Pożegnajcie wszystkie oznaki, wszystkie ślady i złóżcie gratulacje zanim odjedziecie. Czy wszyscy podwójni cudzoziemcy są na to gotowi? Aćća. BapDada także gratuluje tym, którzy pożegnali na zawsze. Multimilionkrotne gratulacje za pożegnanie wszystkich śladów słabości. Aćća.

Tym, którzy są stale „manmanabhaw”, tzn. tym, którzy stale zabawiają siebie; tym, którzy stale doświadczają, że ich świat jest światem Ojca; specjalnym duszom, które stale widzą specjalności, BapDady miłość, pamiętanie i namaste.

BapDada spotyka się z tymi, którzy służą w Madhubanie w czasie sezonu:

Jaki prezent otrzymaliście w Madhubanie? Otrzymaliście stały owoc, a także nagromadziliście na swoją przyszłą nagrodę. Zatem otrzymaliście podwójny prezent. Otrzymaliście stały owoc szczęścia i rozwinęliście praktykę stałej jogi. Razem z tym nagromadziliście na swoją przyszłą nagrodę. Zatem otrzymaliście podwójną szansę. Mieszkając tutaj, praktykowaliście bycie łatwym joginem, karma joginem i stałym joginem. Zanim odjedziecie uczyńcie tę sanskarę tak silną, byście mieli tę sanskarę, gdy wrócicie do swoich domów. Tak jak stare sanskary są używane nawet wbrew waszemu świadomemu życzeniu, uczyńcie tę sansarę tak silną. Wtedy, z powodu tej sanskary, będziecie wciąż to praktykować. Wówczas, ponieważ rozwiniecie sanskarę, Maja nie będzie mogła tworzyć żadnych przeszkód. Dlatego wciąż uwydatniajcie te sansary. Stale je powtarzajcie. Czy mieszkając tutaj byliście wolni od przeszkód? Nie mieliście żadnych przeszkód, prawda? Nie było żadnego konfliktu z nikim nawet w umyśle, prawda? W zgromadzeniu są wszystkie rodzaje dusz. Zatem, czy widzieliście tylko Ojca, czy także widzieliście braci i siostry? Ci, którzy stale widzą Ojca, są dziećmi, które są bliskie BapDadzie. Dzieci, które widzą także braci i siostry, jak również Ojca, nie są blisko. Takie dzieci są odległe. Więc kim wy wszyscy jesteście? Wy wszyscy jesteście blisko, prawda? Stale posuwajcie się do przodu z tą świadomością. Żyjąc na zewnątrz, uczyńcie silną tę lekcję: „Patrz na Ojca i naśladuj ojca”. Ci, którzy naśladują ojca, nigdy nie będą się chwiać w żadnej sytuacji, ponieważ ojciec nigdy nie chwiał się w niczym. Dlatego ci, którzy widzą Ojca, są niezachwiani, nienaruszalni i stali. Aćća, czy wszystkie wasze pragnienia zostały spełnione? Wszyscy graliście bardzo dobrą rolę w wykonywaniu usługi. Znakiem grania dobrej roli jest to, że automatycznie otrzymujecie zaproszenie na następny rok. To oznacza, że tworzycie swój memoriał w praktyczny sposób. Tamte memoriały będą stworzone, ale ten memoriał jest tworzony teraz. Gdy ktoś, kto wykonuję dobrą usługę, powraca do domu, każdy prosi, aby ta osoba była ponownie zaproszona. A więc dajcie taki dowód, że zamiast być tylko sługami, stajecie się takimi stałymi sługami, że każdy powie: „Zatrzymaj tutaj tę osobę”. Aćća.

BapDada spotyka się z mieszkańcami Madhubanu:

Wy, mieszkańcy Madhubanu, jesteście uosobieniem wszystkich osiągnięć, ponieważ wam została dana chwała Madhubanu, szczególne uczenie się w Madhubanie, szczególne towarzystwo w Madhubanie i szczególna atmosfera Madhubanu. Ci z zewnątrz przybywają do Madhubanu, aby spełnić wszystkie swoje pragnienia, podczas gdy wy jesteście tutaj. Fizycznie także stale jesteście z BapDadą, ponieważ każdy stale doświadcza w Madhubanie towarzystwa sakar formy. Jesteście fizycznie z Ojcem, ponieważ jesteście z Nim w fizycznej formie i dusza tak czy inaczej jest z Ojcem. A więc macie podwójne towarzystwo, prawda? Siedzicie tam, gdzie są wszystkie rodzaje kopalń. Staliście się panami wszystkich kopalń. Piosenka, która powinna pojawiać się u mieszkańców Madhubanu w każdej chwili i w każdym oddechu, to: „Osiągnąłem wszystko, co chciałem osiągnąć. Niczego nie brakuje w moim skarbcu.” Wszystko, co jedzą ci z Madhubanu, jest stale świeże. Ci, którzy stale jedzą świeże pożywienie, powinni być bardzo zdrowi! Wy wszystkie, dusze, jesteście błogosławione. Jesteście stale utrzymywane utrzymaniem BapDady. Ci z zewnątrz muszą żyć w innym rodzaju atmosfery i dlatego BapDada specjalnie daje im takie lub inne błogosławieństwo, podczas gdy wy siedzicie tutaj w lądzie błogosławieństw. Ci z zewnątrz potrzebują odświeżenia co roku.

Zatem co BapDada powinien powiedzieć każdemu z was? BapDada mówi innym, aby byli latarniami morskimi i generatorami mocy. Czy BapDada powinien powiedzieć wam to samo? Tamci ludzie z zewnątrz potrzebują tego. Ich życie staje się wtedy jak kwiat lotosu i dzięki temu są w stanie być kochający i niezależni. W każdym przypadku, ktokolwiek przybywa do waszego domu, macie opiekować się tą osobą jako gościem. Wy wszyscy jesteście stale w domu. Oni muszą grać podwójną rolę i dlatego muszą być napełnieni podwójną siłą. Każde słowo wypowiedziane do nich działa tak jak łódź na oceanie świata, podczas gdy wy odeszliście od oceanu świata i siedzicie w środku oceanu wiedzy. Ojciec jest waszym światem. Aćća.

Pytanie: Co znaczy, że „Ojciec jest twoim światem”?

Odpowiedź: W każdym przypadku intelekt jest pociągany do świata, prawda? Na świecie są dwie rzeczy: ludzie i rzeczy. „Ojciec jest twoim światem” oznacza, że każde osiągnięcie, jakie masz od kogoś, jest tylko od Ojca i satysfakcja, jaką masz ze wszystkich rzeczy, jest także od Ojca. A więc On jest twoim światem, prawda? Twój związek jest z Ojcem i twoje połączenie jest z Ojcem.Budzisz się i przebywasz z Ojcem. Dlatego Ojciec stał się twoim światem, prawda? Aćća.

BapDada spotyka się z grupą z Australii:

Jaką myśl mieliście wszyscy dzisiaj? Czy wszyscy pożegnaliście się z Mają? Ci was, którzy chcą jeszcze pomyśleć o tym, niech podniosą ręce! Jeżeli nawet teraz mówisz, że pomyślisz o tym, to także jest słaby fundament. Myśleć o tym oznacza, że jest słabość. Biznesem (zadaniem) Brahma Kumars i Kumaris jest to, by sami stali się zwycięzcami Mai i czynili tym innych. Czy musicie myśleć o czymś, co jest waszym naturalnym biznesem (interesem)? Po prostu powiedzcie: To już się wydarzyło, tak jak w ubiegłym roku, kiedy byliście zdecydowani otworzyć ośrodki w wielu miejscach i one zostały otworzone, prawda? Ile ośrodków jest tam teraz? 17. Mieliście tę myśl i myśl została spełniona. W ten sam sposób miejcie myśl, by stać się zwycięzcą Mai. Dzieci, BapDada stale gratuluje wam waszej odwagi. Stale czyńcie dużo większy postęp w usłudze. Dzieci, wszystkie jesteście kochane przez BapDadę. BapDada także nie może zrobić niczego bez was, towarzyszy. Wszyscy jesteście niezwykle cenni. Aćća.

Błogosławieństwo: Błogosławieństwo : Bądź karma joginem, który staje się pełny wszystkich potęg, stale posiadając broń dzięki dokładnemu pamiętaniu.
Dokładne pamiętanie oznacza pozostawanie stale pełnym wszystkich potęg. Gdy wróg w formie przeciwnej sytuacji pojawia się przed tobą, a twoja broń jest dla ciebie bezużyteczna, wtedy nie powiedziano by, że jesteś kimś, kto ma swoją broń. Gdy masz pamiętanie w każdym czynie, który wykonujesz, będziesz odnosić sukces. Tak jak nie jesteś w stanie nie wykonywać czynów nawet przez sekundę, tak nie możesz wykonywać żadnego czynu bez jogi. Dlatego stań się karma joginem, który trzyma swoją broń i używa wszystkich swoich potęg zgodnie ze swoimi rozkazami w odpowiednim czasie, a wtedy zostanie powiedziane, że jesteś dokładnym joginem.
Hasło: Hasło : Ci, których myśli i czyny są wielkie, są tak jak Ojciec wszechmocnymi autorytetami, tymi, którzy mają wszystkie potęgi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.